Coles Red Apple — approx. 200g

As of 1 Oct 2026, Coles Red Apple approx. 200g is cheapest at Coles at $1.50 ($7.50/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.50 at Coles (1 Oct); highest: $1.50 — currently $1.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.50
Average
$1.50
Highest
$1.50
Lowest ever
$1.50 · Oct '26
Highest ever
$1.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Red Apple · approx. 200g

    $7.50/1kg$1.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Red Apple · approx. 200g

    $7.50/1kg$1.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Red Apple approx. 200g cheapest?
Coles has the lowest price at $1.50 ($7.50/1 kg).
What is the unit price of Coles Red Apple approx. 200g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.75/100g.
What is the lowest price ever for Coles Red Apple approx. 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Red Apple approx. 200g is $1.50 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.50 at Coles.

Categories