McCain Bangers Mash Pub Size & — 500g

As of 2 Oct 2026, McCain Bangers Mash Pub Size & 500g is cheapest at Coles at $9.90 ($1.98/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $9.90 at Coles (1 Oct); highest: $9.90 — currently $9.90 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$9.90
Average
$9.90
Highest
$9.90
Lowest ever
$9.90 · Oct '26
Highest ever
$9.90 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1McCain

    McCainCheapest

    McCain Bangers Mash Pub Size & · 500g

    $1.98/100g$9.90Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1McCain

    McCainCheapest

    McCain Bangers Mash Pub Size & · 500g

    $1.98/100g$9.90Coles
1 brand available
Coles
  1. 1McCain

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is McCain Bangers Mash Pub Size & 500g cheapest?
Coles has the lowest price at $9.90 ($1.98/100 g).
What is the unit price of McCain Bangers Mash Pub Size & 500g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.98/100g.
What is the lowest price ever for McCain Bangers Mash Pub Size & 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for McCain Bangers Mash Pub Size & 500g is $9.90 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $9.90 at Coles.