Impulse Roma Rossa — 75ml

As of 2 Oct 2026, Impulse Roma Rossa 75ml is cheapest at Woolworths at $4.20 ($5.60/100 ml) in Australia — about 18% below the 2-retailer average of $5.10.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.20 at Woolworths (2 Oct); highest: $6.00 — currently $4.20 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.20
Average
$4.20
Highest
$4.20
Lowest ever
$4.20 · Oct '26
Highest ever
$6.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

5 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Impulse

    ImpulseCheapest

    Impulse Roma Rossa · 75ml

    $5.60/100ml$4.20Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Impulse

    ImpulseCheapest

    Impulse Roma Rossa · 75ml

    $5.60/100ml$4.20Woolworths

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Impulse Roma Rossa 75ml cheapest?
Woolworths has the lowest price at $4.20 ($5.60/100 ml).
How much does Impulse Roma Rossa 75ml cost?
Prices range from $4.20 to $6.00 across 2 Australian supermarkets. The average price is $5.10.
What is the unit price of Impulse Roma Rossa 75ml?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $5.60/100ml.
Which supermarkets sell Impulse Roma Rossa 75ml?
Impulse Roma Rossa 75ml is available at Woolworths and Coles.
What is the lowest price ever for Impulse Roma Rossa 75ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Impulse Roma Rossa 75ml is $4.20 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.20 at Woolworths.