Tomato Roma Each Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Tomato Roma Each Standard is cheapest at Harris Farm at $1.25 ($1.25/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.62 at Coles (23 Sept); highest: $6.90 — currently $1.25 at Harris Farm. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 8 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.89/100g
- Average
- $70.65/100g
- Highest
- $890.00/100g
Coles · approx. 70gNow$0.89/100gAll-time low
Aldi · 0.48kgNow$0.94/100g
Woolworths · 480gNow$1.02/100g
Aldi · 0.25kgNow$1.20/100g
Coles · 480gNow$1.44/100g
Woolworths · 250gNow$1.60/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
114 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | approx. 70g | $0.62 | $0.89/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| — | 0.48kg | $4.49 | $0.94/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 480g | $4.90 | $1.02/100g | In stock | 28 Sept | |
| — | 0.25kg | $2.99 | $1.20/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | 500g | $5.99 | $1.20/100g | In stock | 28 Sept | |
| Coles | 480g | $6.90 | $1.44/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 250g | $4.00 | $1.60/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $1.25 | $1.25/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 1 ea | $0.80 | — | In stock | 25 Aug |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Tomato Roma Each Standard cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.25 ($1.25/1 ea).
- What is the unit price of Tomato Roma Each Standard?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.25/1 ea.
- What is the lowest price ever for Tomato Roma Each Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Tomato Roma Each Standard is $0.62 at Coles (23 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $1.25 at Harris Farm.
