Kroya Purple Jasmine Rice — 5kg

As of 2 Oct 2026, Kroya Purple Jasmine Rice 5kg is cheapest at Coles at $18.00 ($3.60/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $18.00 at Coles (2 Oct); highest: $18.00 — currently $18.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$18.00
Average
$18.00
Highest
$18.00
Lowest ever
$18.00 · Oct '26
Highest ever
$18.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Kroya

    KroyaCheapest

    Kroya Purple Jasmine Rice · 5kg

    $3.60/1kg$18.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Kroya

    KroyaCheapest

    Kroya Purple Jasmine Rice · 5kg

    $3.60/1kg$18.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Kroya

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Kroya Purple Jasmine Rice 5kg cheapest?
Coles has the lowest price at $18.00 ($3.60/1 kg).
What is the unit price of Kroya Purple Jasmine Rice 5kg?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.36/100g.
What is the lowest price ever for Kroya Purple Jasmine Rice 5kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kroya Purple Jasmine Rice 5kg is $18.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $18.00 at Coles.

Categories