Verity Prunes Standard — 750g

As of 2 Oct 2026, Verity Prunes Standard 750g is cheapest at Woolworths at $6.70 ($8.93/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.70 at Woolworths (2 Oct); highest: $6.70 — currently $6.70 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.70
Average
$6.70
Highest
$6.70
Lowest ever
$6.70 · Oct '26
Highest ever
$6.70 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Verity

    VerityCheapest

    Verity Prunes Standard · 750g

    $8.93/1kg$6.70Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Verity

    VerityCheapest

    Verity Prunes Standard · 750g

    $8.93/1kg$6.70Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Verity

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Verity Prunes Standard 750g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $6.70 ($8.93/1 kg).
What is the unit price of Verity Prunes Standard 750g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.89/100g.
What is the lowest price ever for Verity Prunes Standard 750g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Verity Prunes Standard 750g is $6.70 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.70 at Woolworths.