Mtr Upma Breakfast In A Cup — 80g

As of 1 Oct 2026, Mtr Upma Breakfast In A Cup 80g is cheapest at Woolworths at $3.00 ($3.75/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $3.00 — currently $3.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.00
Average
$3.00
Highest
$3.00
Lowest ever
$3.00 · Oct '26
Highest ever
$3.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Mtr

    MtrCheapest

    Mtr Upma Breakfast In A Cup · 80g

    $3.75/100g$3.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Mtr

    MtrCheapest

    Mtr Upma Breakfast In A Cup · 80g

    $3.75/100g$3.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Mtr

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mtr Upma Breakfast In A Cup 80g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $3.00 ($3.75/100 g).
What is the unit price of Mtr Upma Breakfast In A Cup 80g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $3.75/100g.
What is the lowest price ever for Mtr Upma Breakfast In A Cup 80g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mtr Upma Breakfast In A Cup 80g is $3.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.00 at Woolworths.