Aloe Mate Vera Drink Watermelon — 1.5L

As of 1 Oct 2026, Aloe Mate Vera Drink Watermelon 1.5L is cheapest at IGA at $5.60 ($3.73/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.60 at IGA (1 Oct); highest: $5.60 — currently $5.60 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.60
Average
$5.60
Highest
$5.60
Lowest ever
$5.60 · Oct '26
Highest ever
$5.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1

    Aloe MateCheapest

    Aloe Mate Vera Drink Watermelon · 1.5L

    $3.73/1L$5.60IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1

    Aloe MateCheapest

    Aloe Mate Vera Drink Watermelon · 1.5L

    $3.73/1L$5.60IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Aloe Mate Vera Drink Watermelon 1.5L cheapest?
IGA has the lowest price at $5.60 ($3.73/1 L).
What is the unit price of Aloe Mate Vera Drink Watermelon 1.5L?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.37/100ml.
What is the lowest price ever for Aloe Mate Vera Drink Watermelon 1.5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Aloe Mate Vera Drink Watermelon 1.5L is $5.60 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.60 at IGA.