Purina Kitten Menu Cat Food — 12 x 85g

As of 2 Oct 2026, Purina Kitten Menu Cat Food 12 x 85g is cheapest at Coles at $14.50 ($1.42/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $14.50 at Coles (1 Oct); highest: $14.50 — currently $14.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$14.50
Average
$14.50
Highest
$14.50
Lowest ever
$14.50 · Oct '26
Highest ever
$14.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Purina

    PurinaCheapest

    Purina Kitten Menu Cat Food · 12 x 85g

    $1.42/100g$14.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Purina

    PurinaCheapest

    Purina Kitten Menu Cat Food · 12 x 85g

    $1.42/100g$14.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Purina

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Purina Kitten Menu Cat Food 12 x 85g cheapest?
Coles has the lowest price at $14.50 ($1.42/100 g).
What is the unit price of Purina Kitten Menu Cat Food 12 x 85g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.42/100g.
What is the lowest price ever for Purina Kitten Menu Cat Food 12 x 85g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Purina Kitten Menu Cat Food 12 x 85g is $14.50 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $14.50 at Coles.

Categories