Grove Orange With Pulp — 1.5L

As of 1 Oct 2026, Grove Orange With Pulp 1.5L is cheapest at IGA at $8.55 ($5.70/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

No price history yet

We log the price each time we check — the graph fills in here once a price changes, so check back soon.

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Grove

    GroveCheapest

    Grove Orange With Pulp · 1.5L

    $5.70/1L$8.55IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Grove

    GroveCheapest

    Grove Orange With Pulp · 1.5L

    $5.70/1L$8.55IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Grove

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Grove Orange With Pulp 1.5L cheapest?
IGA has the lowest price at $8.55 ($5.70/1 L).
What is the unit price of Grove Orange With Pulp 1.5L?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.57/100ml.