Up&Go Up & Go Liquid Breakfast Vanilla Ice — 250g
As of 1 Oct 2026, Up&Go Up & Go Liquid Breakfast Vanilla Ice 250g is cheapest at IGA at $1.60 ($0.64/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.60 at IGA (1 Oct); highest: $13.00 — currently $1.60 at IGA. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.47/100ml
- Average
- $0.93/100ml
- Highest
- $0.93/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Up&Go | 250 mlx3 pack | $3.50 | $0.47/100ml | In stock | 8 Septout of date · not compared | |
| Up&Go | 250 mlx3 pack | $7.00 | $0.93/100ml | In stock | 13 Julyout of date · not compared | |
| Up&Go | 250g | $1.60 | $0.64/100g | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 6 pack | $13.00 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Up&Go Up & Go Liquid Breakfast Vanilla Ice 250g cheapest?
- IGA has the lowest price at $1.60 ($0.64/100 g).
- What is the unit price of Up&Go Up & Go Liquid Breakfast Vanilla Ice 250g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $0.64/100g.
- What is the lowest price ever for Up&Go Up & Go Liquid Breakfast Vanilla Ice 250g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Up&Go Up & Go Liquid Breakfast Vanilla Ice 250g is $1.60 at IGA (1 Oct), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $1.60 at IGA.

