Yoplait Vanilla Yoghurt — 960g
As of 2 Oct 2026, Yoplait Vanilla Yoghurt 960g is cheapest at Coles at $7.80 ($0.81/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.20 at Woolworths (1 Oct); highest: $9.40 — currently $7.80 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.52/100g
- Average
- $0.53/100g
- Highest
- $0.78/100g
Coles · 1kgNow$0.52/100gAll-time low
Woolworths · 1kgNow$0.52/100gAll-time low
Coles · 100g x 12 packNow$0.78/100g
Coles · 960gNow$0.81/100g
Woolworths · 100g x 12 packLast seen 23 Sept$0.78/100g
220 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yoplait | 1kg | $5.20 | $0.52/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Yoplait | 1kg | $5.20 | $0.52/100g | In stock | 1 Oct | |
| Yoplait | 100g x 12 pack | $9.40 | $0.78/100g | In stock | 29 Sept | |
| Yoplait | 960g | $7.80 | $0.81/100g | In stock | 1 Oct | |
| Yoplait | 1kg | $5.20 | $0.52/100g | In stock | 19 Julyout of date · not compared | |
| Yoplait | 100g x 12 pack | $9.40 | $0.78/100g | In stock | 23 Septout of date · not compared | |
| Yoplait | 6 pack | $8.55 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Yoplait Vanilla Yoghurt 960g cheapest?
- Coles has the lowest price at $7.80 ($0.81/100 g).
- What is the unit price of Yoplait Vanilla Yoghurt 960g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.81/100g.
- What is the lowest price ever for Yoplait Vanilla Yoghurt 960g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Yoplait Vanilla Yoghurt 960g is $5.20 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $7.80 at Coles.

