Old El Paso Jumbo Taco Shells Standard — 190g
As of 1 Oct 2026, Old El Paso Jumbo Taco Shells Standard 190g is cheapest at Coles at $6.00 ($3.16/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.50 at Woolworths (19 Sept); highest: $6.60 — currently $6.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.88/100g
- Average
- $3.17/100g
- Highest
- $3.17/100g
Coles · 190gNow$3.16/100g
Woolworths · 12 packLast seen 19 Sept$2.88/100g
IGA · 156gLast seen 23 Sept$3.17/100g
15 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Old El Paso | 190g | $6.00 | $3.16/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Old El Paso | 12 pack | $4.50 | $2.88/100g | In stock | 19 Septout of date · not compared | |
| Old El Paso | 156g | $4.95 | $3.17/100g | In stock | 23 Septout of date · not compared | |
| Old El Paso | 10 pack | $6.60 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Old El Paso Jumbo Taco Shells Standard 190g cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.00 ($3.16/100 g).
- What is the unit price of Old El Paso Jumbo Taco Shells Standard 190g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.16/100g.
- What is the lowest price ever for Old El Paso Jumbo Taco Shells Standard 190g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Old El Paso Jumbo Taco Shells Standard 190g is $4.50 at Woolworths (19 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.00 at Coles.

