John West Lemon & Cracked Pepper Tuna — 1.14kg
Lowest recorded price: $3.85 at IGA (1 Oct); highest: $18.00. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.58/100g
- Average
- $1.58/100g
- Highest
- $1.72/100g
At the average price
Coles · 1.14kgNow$1.58/100gAll-time low
Woolworths · 95g x 12 packNow$1.58/100gAll-time low
Woolworths · 95g x 6 packNow$1.72/100g
IGA · 185gNow$2.08/100gLow
77 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| John West | 1.14kg | $18.00 | $1.58/100g | Out of stock | 2 Oct | |
| John West | 95g x 12 pack | $18.00 | $1.58/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| John West | 95g x 6 pack | $9.80 | $1.72/100g | In stock | 2 Oct | |
| John West | 185g | $3.85 | $2.08/100g | In stock | 1 Oct | |
| John West | 12 pack | $18.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| John West | 4 pack | $8.80 | — | In stock | 1 Oct |
$18.00$1.58/100g
John West · 1.14kg
$18.00$1.58/100gBest
John West · 95g x 12 pack
$9.80$1.72/100g
John West · 95g x 6 pack
$3.85$2.08/100g
John West · 185g
$18.00
John West · 12 pack
$8.80
John West · 4 pack
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for John West Lemon & Cracked Pepper Tuna 1.14kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for John West Lemon & Cracked Pepper Tuna 1.14kg is $3.85 at IGA (1 Oct), since we began tracking in July 2026.


