King Island Dairy Creamy Blue — 80g - 180g
As of 2 Oct 2026, King Island Dairy Creamy Blue 80g - 180g is cheapest at Woolworths at $13.68 ($76.00/1 kg) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.90 at Woolworths (1 Oct); highest: $13.68 — currently $13.68 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $7.42/100g
- Average
- $7.42/100g
- Highest
- $7.42/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| King Island Dairy | 120g | $8.90 | $7.42/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| King Island Dairy | 80g - 180g | $13.68 | $7.60/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is King Island Dairy Creamy Blue 80g - 180g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $13.68 ($76.00/1 kg).
- What is the unit price of King Island Dairy Creamy Blue 80g - 180g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $7.60/100g.
- What is the lowest price ever for King Island Dairy Creamy Blue 80g - 180g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for King Island Dairy Creamy Blue 80g - 180g is $8.90 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $13.68 at Woolworths.

