Gippsland Dairy Toffee Honeycomb Twist Yoghurt — 720g
As of 1 Oct 2026, Gippsland Dairy Toffee Honeycomb Twist Yoghurt 720g is cheapest at IGA at $7.99 ($1.11/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.85 at Woolworths (23 Sept); highest: $8.20 — currently $7.99 at IGA. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.11/100g
- Average
- $1.56/100g
- Highest
- $1.94/100g
IGA · 720gNow$1.11/100gAll-time low
Coles · 700gNow$1.17/100g
Woolworths · 700gNow$1.17/100g
Coles · 160gNow$1.94/100g
Woolworths · 160gNow$1.94/100g
IGA · 160gLast seen 23 Sept$2.03/100g
111 prices recorded · 16 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gippsland Dairy | 720g | $7.99 | $1.11/100g | In stock | 1 Oct | |
| Gippsland Dairy | 700g | $8.20 | $1.17/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Gippsland Dairy | 700g | $8.20 | $1.17/100g | In stock | 1 Oct | |
| Gippsland Dairy | 160g | $3.10 | $1.94/100g | In stock | 1 Oct | |
| Gippsland Dairy | 160g | $3.10 | $1.94/100g | In stock | 1 Oct | |
| Gippsland Dairy | 160g | $3.25 | $2.03/100g | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

Gippsland DairyBest
IGAToffee Honeycomb Twist · 720g$1.11/100g$7.99
ColesTwist Yoghurt Toffee & Honeycomb · 700g$1.17/100g$8.20
WoolworthsTwist Yoghurt Toffee & Honeycomb · 700g$1.17/100g$8.20
ColesTwist Yoghurt Toffee & Honeycomb · 700g$1.17/100g$8.20
Woolworths160g$1.94/100g$3.10
Coles160g$1.94/100g$3.10
Coles160g$1.94/100g$3.10
IGA160g$2.03/100g$3.25Last seen 23 Sept · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Gippsland Dairy Toffee Honeycomb Twist Yoghurt 720g cheapest?
- IGA has the lowest price at $7.99 ($1.11/100 g).
- What is the unit price of Gippsland Dairy Toffee Honeycomb Twist Yoghurt 720g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.11/100g.
- What is the lowest price ever for Gippsland Dairy Toffee Honeycomb Twist Yoghurt 720g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Gippsland Dairy Toffee Honeycomb Twist Yoghurt 720g is $1.85 at Woolworths (23 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $7.99 at IGA.

