Nestlé Milo Standard — 680g

As of 1 Oct 2026, Nestlé Milo Standard 680g is cheapest at Aldi at $10.79 ($1.59/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $10.79 at Aldi (1 Oct); highest: $19.70 — currently $10.79 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$1.50/100g
Average
$1.59/100g
Highest
$1.79/100g
Lowest ever
$1.50/100g · Sep '26
Highest ever
$2.10/100g · Sep '26
Trend
Up 6%
At the average price

30 prices recorded · 4 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Nestlé

    NestléCheapest

    Nestlé Milo Standard · 680g

    $1.59/100g$10.79Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Nestlé

    NestléCheapest

    Nestlé Milo Standard · 680g

    $1.59/100g$10.79Aldi

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Nestlé Milo Standard 680g cheapest?
Aldi has the lowest price at $10.79 ($1.59/100 g).
What is the unit price of Nestlé Milo Standard 680g?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $1.59/100g.
What is the lowest price ever for Nestlé Milo Standard 680g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Nestlé Milo Standard 680g is $10.79 at Aldi (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $10.79 at Aldi.