Crunchy Sprouts Standard — 200g

As of 1 Oct 2026, Crunchy Sprouts Standard 200g is cheapest at Coles at $2.80 ($14.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.80 at Coles (1 Oct); highest: $2.80 — currently $2.80 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.80
Average
$2.80
Highest
$2.80
Lowest ever
$2.80 · Oct '26
Highest ever
$2.80 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

6 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Crunchy

    CrunchyCheapest

    Crunchy Sprouts Standard · 200g

    $14.00/1kg$2.80Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Crunchy

    CrunchyCheapest

    Crunchy Sprouts Standard · 200g

    $14.00/1kg$2.80Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Crunchy

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Crunchy Sprouts Standard 200g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.80 ($14.00/1 kg).
What is the unit price of Crunchy Sprouts Standard 200g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.40/100g.
What is the lowest price ever for Crunchy Sprouts Standard 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Crunchy Sprouts Standard 200g is $2.80 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.80 at Coles.