Head & Shoulders Anti-dandruff Shampoo + Conditioner Instant Oil Control — 350ml
As of 2 Oct 2026, Head & Shoulders Anti-dandruff Shampoo + Conditioner Instant Oil Control 350ml is cheapest at Coles at $15.00 ($4.29/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $13.50 at Coles (22 Sept); highest: $27.00 — currently $15.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.80/100ml
- Average
- $1.82/100ml
- Highest
- $3.60/100ml
8 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Head & Shoulders | 750ml | $27.00 | $3.60/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Head & Shoulders | 750ml | $27.00 | $3.60/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Head & Shoulders | 350ml | $15.00 | $4.29/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Head & Shoulders Anti-dandruff Shampoo + Conditioner Instant Oil Control 350ml cheapest?
- Coles has the lowest price at $15.00 ($4.29/100 ml).
- What is the unit price of Head & Shoulders Anti-dandruff Shampoo + Conditioner Instant Oil Control 350ml?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $4.29/100ml.
- What is the lowest price ever for Head & Shoulders Anti-dandruff Shampoo + Conditioner Instant Oil Control 350ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Head & Shoulders Anti-dandruff Shampoo + Conditioner Instant Oil Control 350ml is $13.50 at Coles (22 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $15.00 at Coles.

