Milklab Almond Milk — 8 x 1L
As of 29 Sept 2026, Milklab Almond Milk 8 x 1L is cheapest at Harris Farm at $49.99 ($6.25/1 L) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.20 at IGA (22 Sept); highest: $49.99 — currently $49.99 at Harris Farm. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.44/100ml
- Average
- $0.53/100ml
- Highest
- $0.55/100ml
IGA · 1LNow$0.55/100ml
Coles · 1LNow$0.55/100ml
Harris Farm · 8 x 1LNow$0.63/100ml
Harris Farm · 1LNow$0.70/100ml
IGA · 250mlNow$0.88/100ml
Woolworths · 250mlNow$2.40/100ml
42 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Milklab | 1L | $5.49 | $0.55/100ml | In stock | 22 Sept | |
| Milklab | 1L | $5.50 | $0.55/100ml | In stock | 11 Aug | |
| Milklab | 1L | $5.50 | $0.55/100ml | In stock | 3 July | |
| Milklab | 8 x 1L | $49.99 | $0.63/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Milklab | 1L | $6.99 | $0.70/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Milklab | 250ml | $2.20 | $0.88/100ml | In stock | 22 Sept | |
| Milklab | 250ml | $6.00 | $2.40/100ml | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Milklab Almond Milk 8 x 1L cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $49.99 ($6.25/1 L).
- What is the unit price of Milklab Almond Milk 8 x 1L?
- Priced per 100ml. Harris Farm offers the best value at $0.63/100ml.
- What is the lowest price ever for Milklab Almond Milk 8 x 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Milklab Almond Milk 8 x 1L is $2.20 at IGA (22 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $49.99 at Harris Farm.


