Santa Vittoria Sparkling Mineral Water Standard — 750ml
As of 1 Oct 2026, Santa Vittoria Sparkling Mineral Water Standard 750ml is cheapest at Woolworths at $1.75 ($2.33/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.75 at Woolworths (1 Oct); highest: $12.99 — currently $1.75 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.23/100ml
- Average
- $0.23/100ml
- Highest
- $0.23/100ml
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Santa Vittoria | 750ml | $1.75 | $0.23/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Santa Vittoria | 1.5L | $3.45 | $0.23/100ml | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Santa Vittoria | 6 pack | $12.99 | — | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Santa Vittoria | 6 pack | $8.97 | — | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Santa Vittoria Sparkling Mineral Water Standard 750ml cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $1.75 ($2.33/1 L).
- What is the unit price of Santa Vittoria Sparkling Mineral Water Standard 750ml?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.23/100ml.
- What is the lowest price ever for Santa Vittoria Sparkling Mineral Water Standard 750ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Santa Vittoria Sparkling Mineral Water Standard 750ml is $1.75 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $1.75 at Woolworths.
