Jack Link's Original Beef Jerky — 150g
As of 1 Oct 2026, Jack Link's Original Beef Jerky 150g is cheapest at Woolworths at $14.95 ($99.67/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.40 at Woolworths (1 Oct); highest: $14.95 — currently $14.95 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $8.80/100g
- Average
- $12.19/100g
- Highest
- $12.60/100g
Woolworths · 1kgNow$8.80/100gAll-time low
Woolworths · 150gNow$9.97/100g
IGA · 1kgLast seen 23 Sept$11.90/100g
10 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Jack Link's | 1kg | $4.40 | $8.80/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Jack Link's | 150g | $14.95 | $9.97/100g | In stock | 1 Oct | |
| Jack Link's | 1kg | $5.95 | $11.90/100g | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Jack Link's Original Beef Jerky 150g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $14.95 ($99.67/1 kg).
- What is the unit price of Jack Link's Original Beef Jerky 150g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $9.97/100g.
- What is the lowest price ever for Jack Link's Original Beef Jerky 150g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Jack Link's Original Beef Jerky 150g is $4.40 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $14.95 at Woolworths.

