Brioche Vanilla — 400g

As of 29 Sept 2026, Brioche Vanilla 400g is cheapest at Aldi at $5.99 ($1.50/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.99 at Aldi (29 Sept); highest: $5.99 — currently $5.99 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.99
Average
$5.99
Highest
$5.99
Lowest ever
$5.99 · Sep '26
Highest ever
$5.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Brioche Vanilla

    Brioche VanillaCheapest

    400g

    $1.50/100g$5.99Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Brioche Vanilla

    Brioche VanillaCheapest

    400g

    $1.50/100g$5.99Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Brioche Vanilla 400g cheapest?
Aldi has the lowest price at $5.99 ($1.50/100 g).
What is the unit price of Brioche Vanilla 400g?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $1.50/100g.
What is the lowest price ever for Brioche Vanilla 400g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Brioche Vanilla 400g is $5.99 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.99 at Aldi.