L&P Soft Drink Can Standard — 440ml

As of 2 Oct 2026, L&P Soft Drink Can Standard 440ml is cheapest at Coles at $2.00 ($4.55/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.00 at Coles (1 Oct); highest: $2.00 — currently $2.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.00
Average
$2.00
Highest
$2.00
Lowest ever
$2.00 · Oct '26
Highest ever
$2.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1L&P

    L&PCheapest

    L&P Soft Drink Can Standard · 440ml

    $4.55/1L$2.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1L&P

    L&PCheapest

    L&P Soft Drink Can Standard · 440ml

    $4.55/1L$2.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1L&P

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is L&P Soft Drink Can Standard 440ml cheapest?
Coles has the lowest price at $2.00 ($4.55/1 L).
What is the unit price of L&P Soft Drink Can Standard 440ml?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.46/100ml.
What is the lowest price ever for L&P Soft Drink Can Standard 440ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for L&P Soft Drink Can Standard 440ml is $2.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.00 at Coles.

Categories