Continental Pasta & Sauce Macaroni Cheese — 145g
As of 2 Oct 2026, Continental Pasta & Sauce Macaroni Cheese 145g is cheapest at Coles at $4.00 ($2.76/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.30 at IGA (1 Oct); highest: $4.00 — currently $4.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.76/100g
- Average
- $2.76/100g
- Highest
- $2.76/100g
Coles · 145gNow$2.76/100gAll-time low
Woolworths · 145gNow$2.76/100gAll-time low
IGA · 105gNow$3.14/100g
21 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Continental | 145g | $4.00 | $2.76/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Continental | 145g | $4.00 | $2.76/100g | In stock | 2 Oct | |
| Continental | 105g | $3.30 | $3.14/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Continental Pasta & Sauce Macaroni Cheese 145g cheapest?
- Coles has the lowest price at $4.00 ($2.76/100 g).
- What is the unit price of Continental Pasta & Sauce Macaroni Cheese 145g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.76/100g.
- What is the lowest price ever for Continental Pasta & Sauce Macaroni Cheese 145g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Continental Pasta & Sauce Macaroni Cheese 145g is $3.30 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $4.00 at Coles.

