Food Envy Creme Caramel — 300g

As of 29 Sept 2026, Food Envy Creme Caramel 300g is cheapest at Aldi at $2.99 ($1.00/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.99 at Aldi (29 Sept); highest: $2.99 — currently $2.99 at Aldi. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.99
Average
$2.99
Highest
$2.99
Lowest ever
$2.99 · Sep '26
Highest ever
$2.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Food Envy

    Food EnvyCheapest

    Food Envy Creme Caramel · 300g

    $1.00/100g$2.99Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Food Envy

    Food EnvyCheapest

    Food Envy Creme Caramel · 300g

    $1.00/100g$2.99Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Food Envy

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Food Envy Creme Caramel 300g cheapest?
Aldi has the lowest price at $2.99 ($1.00/100 g).
What is the unit price of Food Envy Creme Caramel 300g?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $1.00/100g.
What is the lowest price ever for Food Envy Creme Caramel 300g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Food Envy Creme Caramel 300g is $2.99 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.99 at Aldi.