Dove Deodorant Fresh — 45ml

As of 1 Oct 2026, Dove Deodorant Fresh 45ml is cheapest at Woolworths at $13.00 ($28.89/100 ml) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $13.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $13.00 — currently $13.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$13.00
Average
$13.00
Highest
$13.00
Lowest ever
$13.00 · Oct '26
Highest ever
$13.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Dove

    DoveCheapest

    Dove Deodorant Fresh · 45ml

    $28.89/100ml$13.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Dove

    DoveCheapest

    Dove Deodorant Fresh · 45ml

    $28.89/100ml$13.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Dove

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dove Deodorant Fresh 45ml cheapest?
Woolworths has the lowest price at $13.00 ($28.89/100 ml).
What is the unit price of Dove Deodorant Fresh 45ml?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $28.89/100ml.
What is the lowest price ever for Dove Deodorant Fresh 45ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dove Deodorant Fresh 45ml is $13.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $13.00 at Woolworths.

Categories