Mission Mild Chunky Salsa — 300g
As of 2 Oct 2026, Mission Mild Chunky Salsa 300g is cheapest at Coles at $4.40 ($1.47/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.40 at Coles (2 Oct); highest: $4.40 — currently $4.40 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.40
- Average
- $4.40
- Highest
- $4.40
At the average price
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Mission Mild Chunky Salsa 300g cheapest?
- Coles has the lowest price at $4.40 ($1.47/100 g).
- How much does Mission Mild Chunky Salsa 300g cost?
- Prices range from $4.40 to $4.40 across 2 Australian supermarkets. The average price is $4.40.
- What is the unit price of Mission Mild Chunky Salsa 300g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.47/100g.
- Which supermarkets sell Mission Mild Chunky Salsa 300g?
- Mission Mild Chunky Salsa 300g is available at Coles and Woolworths.
- What is the lowest price ever for Mission Mild Chunky Salsa 300g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mission Mild Chunky Salsa 300g is $4.40 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.40 at Coles.
