Orange Cara — Each
As of 29 Sept 2026, Orange Cara Each is cheapest at Harris Farm at $2.50 ($2.50/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.63 at Coles (18 Aug); highest: $6.50 — currently $2.50 at Harris Farm. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.23/100g
- Average
- $35.00/100g
- Highest
- $450.00/100g
Coles · 2kgNow$0.28/100g
Aldi · 1kgNow$0.35/100g
Woolworths · 1kgNow$0.39/100g
Coles · approx. 250g eachNow$0.45/100g
Coles · 1 eachNow$0.45/100g
435 prices recorded · 97 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | 2kg | $5.50 | $0.28/100g | In stock | 1 Sept | |
| — | 1kg | $3.49 | $0.35/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $3.90 | $0.39/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx. 250g each | $1.13 | $0.45/100g | In stock | 29 Sept | |
| Natoora | 1 each | $4.50 | $0.45/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx. 250g each | $1.13 | $0.45/100g | Out of stock | 23 Sept | |
| — | Each | $2.50 | $2.50/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Orange Cara Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $2.50 ($2.50/1 ea).
- What is the unit price of Orange Cara Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $2.50/1 ea.
- What is the lowest price ever for Orange Cara Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Orange Cara Each is $0.63 at Coles (18 Aug), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $2.50 at Harris Farm.



