Palmolive antibacterial lemon dishwash liquid — 1.3L
As of 2 Oct 2026, Palmolive antibacterial lemon dishwash liquid 1.3L is cheapest at Coles at $6.00 ($0.46/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.00 at Coles (2 Oct); highest: $9.10 — currently $6.00 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.46/100ml
- Average
- $0.46/100ml
- Highest
- $0.46/100ml
33 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Palmolive | 1.3L | $6.00 | $0.46/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Palmolive | 1.3L | $6.00 | $0.46/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Palmolive | 1.3L | $9.10 | $0.70/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Palmolive | 1.3L | $6.00 | $0.46/100ml | In stock | 14 Juneout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Palmolive antibacterial lemon dishwash liquid 1.3L cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.00 ($0.46/100 ml).
- What is the unit price of Palmolive antibacterial lemon dishwash liquid 1.3L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.46/100ml.
- What is the lowest price ever for Palmolive antibacterial lemon dishwash liquid 1.3L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Palmolive antibacterial lemon dishwash liquid 1.3L is $6.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $6.00 at Coles.

