Ayam Coconut Milk — 270ml
As of 29 Sept 2026, Ayam Coconut Milk 270ml is cheapest at Harris Farm at $2.49 ($9.22/1 L) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.40 at Woolworths (9 Sept); highest: $5.99 — currently $2.49 at Harris Farm. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.85/100ml
- Average
- $1.26/100ml
- Highest
- $1.48/100ml
Harris Farm · 400mlNow$0.85/100mlAll-time low
Harris Farm · 270mlNow$0.92/100ml
Coles · 400mlNow$1.25/100ml
Woolworths · 270mlNow$1.48/100ml
Woolworths · 270mlNow$1.48/100ml
Woolworths · 200mlNow$1.50/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
102 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ayam | 400ml | $3.40 | $0.85/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Ayam | 270ml | $2.49 | $0.92/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Ayam | 400ml | $5.00 | $1.25/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Ayam | 400ml | $5.00 | $1.25/100ml | In stock | 27 Sept | |
| Ayam | 400ml | $5.00 | $1.25/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 400ml | $5.00 | $1.25/100ml | In stock | 13 July | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 27 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 27 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 13 July | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 13 July | |
| Ayam | 200ml | $3.00 | $1.50/100ml | In stock | 27 Sept | |
| Ayam | 200ml | $3.00 | $1.50/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 200ml | $3.00 | $1.50/100ml | In stock | 23 Sept | |
| Ayam | 400ml | $5.99 | $1.50/100ml | In stock | 22 Sept | |
| Ayam | 200ml | $3.00 | $1.50/100ml | In stock | 13 July | |
| Ayam | 140ml | $2.99 | $2.14/100ml | In stock | 22 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

AyamBest
Harris Farm100% Natural Coconut Milk · 400ml$8.50/1L$3.40
Harris FarmCoconut · 270ml$9.22/1L$2.49
Coles100% Natural Coconut Milk · 400ml$1.25/100ml$5.00
Coles100% Natural Coconut Milk · 400ml$1.25/100ml$5.00
Woolworths100% Natural Coconut Milk · 400ml$1.25/100ml$5.00
Woolworths100% Natural Coconut Milk · 270ml$1.48/100ml$4.00
Coles100% Natural Coconut Milk · 270ml$1.48/100ml$4.00
Coles100% Natural Coconut Milk · 270ml$1.48/100ml$4.00
Woolworths100% Natural Light Coconut Milk · 270ml$1.48/100ml$4.00
Coles100% Natural Light Coconut Milk · 270ml$1.48/100ml$4.00
Coles100% Natural Light Coconut Milk · 270ml$1.48/100ml$4.00
Woolworths100% Natural Coconut Milk · 200ml$1.50/100ml$3.00
Coles100% Natural Coconut Milk · 200ml$1.50/100ml$3.00
Coles100% Natural Coconut Milk · 200ml$1.50/100ml$3.00
IGA100% Natural Coconut Milk · 400ml$1.50/100ml$5.99
IGA140ml$2.14/100ml$2.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ayam Coconut Milk 270ml cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $2.49 ($9.22/1 L).
- What is the unit price of Ayam Coconut Milk 270ml?
- Priced per 100ml. Harris Farm offers the best value at $0.92/100ml.
- What is the lowest price ever for Ayam Coconut Milk 270ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ayam Coconut Milk 270ml is $2.40 at Woolworths (9 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $2.49 at Harris Farm.


