Spencers Garam Masala — 50g
As of 2 Oct 2026, Spencers Garam Masala 50g is cheapest at Coles at $3.10 ($0.62/10 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.10 at Coles (2 Oct); highest: $3.10 — currently $3.10 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.10
- Average
- $3.10
- Highest
- $3.10
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Spencers Garam Masala 50g cheapest?
- Coles has the lowest price at $3.10 ($0.62/10 g).
- How much does Spencers Garam Masala 50g cost?
- Prices range from $3.10 to $3.10 across 2 Australian supermarkets. The average price is $3.10.
- What is the unit price of Spencers Garam Masala 50g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $6.20/100g.
- Which supermarkets sell Spencers Garam Masala 50g?
- Spencers Garam Masala 50g is available at Coles and Woolworths.
- What is the lowest price ever for Spencers Garam Masala 50g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Spencers Garam Masala 50g is $3.10 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.10 at Coles.
