Cottees Cordial Varieties — 1L

As of 29 Sept 2026, Cottees Cordial Varieties 1L is cheapest at Spudshed at $2.75 ($0.28/100 ml) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.75 at Spudshed (29 Sept); highest: $2.75 — currently $2.75 at Spudshed. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.75
Average
$2.75
Highest
$2.75
Lowest ever
$2.75 · Sep '26
Highest ever
$2.75 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1

    CotteesCheapest

    Cottees Cordial Varieties · 1L

    $0.28/100ml$2.75Spudshed

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1

    CotteesCheapest

    Cottees Cordial Varieties · 1L

    $0.28/100ml$2.75Spudshed
1 brand available
Spudshed
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Cottees Cordial Varieties 1L cheapest?
Spudshed has the lowest price at $2.75 ($0.28/100 ml).
What is the unit price of Cottees Cordial Varieties 1L?
Priced per 100ml. Spudshed offers the best value at $0.28/100ml.
What is the lowest price ever for Cottees Cordial Varieties 1L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Cottees Cordial Varieties 1L is $2.75 at Spudshed (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.75 at Spudshed.