Apple Jazz Premium Each Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Apple Jazz Premium Each Standard is cheapest at Harris Farm at $1.57 ($1.57/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.78 at Coles (14 July); highest: $8.90 — currently $1.57 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.49/100g
- Average
- $0.71/100g
- Highest
- $0.85/100g
442 prices recorded · 77 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | 1kg | $7.90–$8.90 | $0.79/100g–$0.89/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx. 160g each | $1.26 | $0.79/100g | In stock | 14 June | |
| Coles | 1kg | $7.90 | $0.79/100g | In stock | 14 June | |
| Woolworths | 1kg | $8.50 | $0.85/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx. 160g each | $1.42 | $0.89/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $8.90 | $0.89/100g | In stock | 11 May | |
| Jazz | each | $1.49 | $1.49/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $1.57 | $1.57/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Apple Jazz Premium Each Standard cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.57 ($1.57/1 ea).
- What is the unit price of Apple Jazz Premium Each Standard?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.57/1 ea.
- What is the lowest price ever for Apple Jazz Premium Each Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Apple Jazz Premium Each Standard is $0.78 at Coles (14 July), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $1.57 at Harris Farm.




