Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Standard Each is cheapest at Harris Farm at $1.35 ($1.35/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.77 at Woolworths (25 Aug); highest: $73.50 — currently $1.35 at Harris Farm. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 11 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.40/100g
- Average
- $0.46/100g
- Highest
- $0.49/100g
Spudshed · StandardNow$0.40/100gAll-time low
Aldi · approx. 0.18kg per pieceNow$0.45/100g
Coles · approx. 170gNow$0.49/100g
Coles · 750gNow$0.65/100g
IGA · 180gNow$0.90/100g
378 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | each | $0.86 | $0.86/1 ea | In stock | 28 Sept | |
| Woolworths | each | $0.86 | $0.86/1 eaBest | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | each | $0.86 | $0.86/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $0.99 | $0.99/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $1.35 | $1.35/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $1.54 | $1.54/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 5 pack | $3.00 | $3.00/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Standard | $3.99 | $0.40/100g | In stock | 20 Sept | |
| — | approx. 0.18kg per piece | $4.49 | $0.45/100g | In stock | 26 Sept | |
| Coles | approx. 170g | $0.83 | $0.49/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | 750g | $4.90 | $0.65/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | 180g | $1.62 | $0.90/100g | In stock | 22 Sept | |
| Coles | 1 each | $73.50 | — | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Spudshed
Woolworths- –

- 1

- 2

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Standard Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.35 ($1.35/1 ea).
- What is the unit price of Standard Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.35/1 ea.
- What is the lowest price ever for Standard Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Standard Each is $0.77 at Woolworths (25 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $1.35 at Harris Farm.



