Lotus Brown Sugar Bubble Tea — 490ml

As of 2 Oct 2026, Lotus Brown Sugar Bubble Tea 490ml is cheapest at Coles at $4.00 ($8.16/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.00 at Coles (2 Oct); highest: $4.00 — currently $4.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.00
Average
$4.00
Highest
$4.00
Lowest ever
$4.00 · Oct '26
Highest ever
$4.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Lotus

    LotusCheapest

    Lotus Brown Sugar Bubble Tea · 490ml

    $8.16/1L$4.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Lotus

    LotusCheapest

    Lotus Brown Sugar Bubble Tea · 490ml

    $8.16/1L$4.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Lotus

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Lotus Brown Sugar Bubble Tea 490ml cheapest?
Coles has the lowest price at $4.00 ($8.16/1 L).
What is the unit price of Lotus Brown Sugar Bubble Tea 490ml?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.82/100ml.
What is the lowest price ever for Lotus Brown Sugar Bubble Tea 490ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Lotus Brown Sugar Bubble Tea 490ml is $4.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.00 at Coles.