Thursday Plantation Lavender Oil — 50ml
As of 2 Oct 2026, Thursday Plantation Lavender Oil 50ml is cheapest at Woolworths at $16.00 ($32.00/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $16.00 at Coles (2 Oct); highest: $16.00 — currently $16.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $16.00
- Average
- $16.00
- Highest
- $16.00
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Thursday Plantation | 50ml | $16.00 | $32.00/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Thursday Plantation | 50ml | $16.00 | $32.00/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Thursday Plantation Lavender Oil 50ml cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $16.00 ($32.00/100 ml).
- How much does Thursday Plantation Lavender Oil 50ml cost?
- Prices range from $16.00 to $16.00 across 2 Australian supermarkets. The average price is $16.00.
- What is the unit price of Thursday Plantation Lavender Oil 50ml?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $32.00/100ml.
- Which supermarkets sell Thursday Plantation Lavender Oil 50ml?
- Thursday Plantation Lavender Oil 50ml is available at Woolworths and Coles.
- What is the lowest price ever for Thursday Plantation Lavender Oil 50ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Thursday Plantation Lavender Oil 50ml is $16.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $16.00 at Woolworths.
