Chickadees Standard — 114g

As of 2 Oct 2026, Chickadees Standard 114g is cheapest at Coles at $4.00 ($3.51/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.00 at Coles (2 Oct); highest: $4.00 — currently $4.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.00
Average
$4.00
Highest
$4.00
Lowest ever
$4.00 · Oct '26
Highest ever
$4.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Chickadees

    ChickadeesCheapest

    114g

    $3.51/100g$4.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Chickadees

    ChickadeesCheapest

    114g

    $3.51/100g$4.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Chickadees

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Chickadees Standard 114g cheapest?
Coles has the lowest price at $4.00 ($3.51/100 g).
What is the unit price of Chickadees Standard 114g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.51/100g.
What is the lowest price ever for Chickadees Standard 114g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Chickadees Standard 114g is $4.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.00 at Coles.