Nature Valley Crunchy Oats & Honey — 504g
As of 30 Sept 2026, Nature Valley Crunchy Oats & Honey 504g is cheapest at Coles at $9.00 ($1.79/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $9.00 at Coles (30 Sept); highest: $9.90 — currently $9.00 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.79/100g
- Average
- $1.79/100g
- Highest
- $1.79/100g
20 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nature Valley | 504g | $9.00 | $1.79/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Nature Valley | 504g 12 pack | $9.00 | $1.79/100g | In stock | 29 Sept | |
| Nature Valley | 12 pack | $9.90 | — | In stock | 22 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nature Valley Crunchy Oats & Honey 504g cheapest?
- Coles has the lowest price at $9.00 ($1.79/100 g).
- What is the unit price of Nature Valley Crunchy Oats & Honey 504g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.79/100g.
- What is the lowest price ever for Nature Valley Crunchy Oats & Honey 504g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nature Valley Crunchy Oats & Honey 504g is $9.00 at Coles (30 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $9.00 at Coles.

