Preshafruit Pink Lady Apple Juice — 1.5L
As of 2 Oct 2026, Preshafruit Pink Lady Apple Juice 1.5L is cheapest at Coles at $6.70 ($4.47/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.00 at Woolworths (2 Oct); highest: $6.70 — currently $6.70 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.45/100ml
- Average
- $1.08/100ml
- Highest
- $1.09/100ml
10 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Preshafruit | 1.5L | $6.70 | $0.45/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Preshafruit | 350ml | $3.00 | $0.86/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Preshafruit Pink Lady Apple Juice 1.5L cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.70 ($4.47/1 L).
- What is the unit price of Preshafruit Pink Lady Apple Juice 1.5L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.45/100ml.
- What is the lowest price ever for Preshafruit Pink Lady Apple Juice 1.5L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Preshafruit Pink Lady Apple Juice 1.5L is $3.00 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.70 at Coles.

