Spencers Crushed Chilli — 30g

As of 1 Oct 2026, Spencers Crushed Chilli 30g is cheapest at Coles at $2.60 ($0.87/10 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.60 at Coles (1 Oct); highest: $2.60 — currently $2.60 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.60
Average
$2.60
Highest
$2.60
Lowest ever
$2.60 · Oct '26
Highest ever
$2.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Spencers

    SpencersCheapest

    Spencers Crushed Chilli · 30g

    $0.87/10g$2.60Coles

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Spencers

    SpencersCheapest

    Spencers Crushed Chilli · 30g

    $0.87/10g$2.60Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Spencers

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Spencers Crushed Chilli 30g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.60 ($0.87/10 g).
What is the unit price of Spencers Crushed Chilli 30g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $8.70/100g.
What is the lowest price ever for Spencers Crushed Chilli 30g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Spencers Crushed Chilli 30g is $2.60 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.60 at Coles.