Haribo Goldbears Standard — 150g

As of 1 Oct 2026, Haribo Goldbears Standard 150g is cheapest at IGA at $4.40 ($2.93/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.69 at Aldi (9 Sept); highest: $10.00 — currently $4.40 at IGA. Tracked since Aug 2026.

Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$0.50/100g
Average
$0.52/100g
Highest
$2.93/100g
Lowest ever
$0.50/100g · Aug '26
Highest ever
$2.93/100g · Oct '26
Trend
Up 486%
463% above average

4 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haribo

    HariboCheapest

    Haribo Goldbears Standard · 150g

    $2.93/100g$4.40IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haribo

    HariboCheapest

    Haribo Goldbears Standard · 150g

    $2.93/100g$4.40IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Haribo Goldbears Standard 150g cheapest?
IGA has the lowest price at $4.40 ($2.93/100 g).
What is the unit price of Haribo Goldbears Standard 150g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.93/100g.
What is the lowest price ever for Haribo Goldbears Standard 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Haribo Goldbears Standard 150g is $3.69 at Aldi (9 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $4.40 at IGA.