Happy Snack Company Fava Beans Lightly Salted Standard — 150g
As of 2 Oct 2026, Happy Snack Company Fava Beans Lightly Salted Standard 150g is cheapest at Coles at $6.00 ($4.00/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.80 at Coles (28 July); highest: $6.00 — currently $6.00 at Coles. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.20/100g
- Average
- $3.69/100g
- Highest
- $4.00/100g
19 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Happy Snack Company | 150g | $6.00 | $4.00/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Happy Snack Company | 6 pack | $6.00 | $4.00/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Happy Snack Company Fava Beans Lightly Salted Standard 150g cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.00 ($4.00/100 g).
- What is the unit price of Happy Snack Company Fava Beans Lightly Salted Standard 150g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $4.00/100g.
- What is the lowest price ever for Happy Snack Company Fava Beans Lightly Salted Standard 150g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Happy Snack Company Fava Beans Lightly Salted Standard 150g is $4.80 at Coles (28 July), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $6.00 at Coles.

