Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Standard Each is cheapest at Harris Farm at $1.69 ($1.69/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.00 at Woolworths (28 Sept); highest: $6.50 — currently $1.69 at Harris Farm. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 8 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- $1.00/1 ea
- Average
- $1.06/1 ea
- Highest
- $1.70/1 ea
Coles · 1 eachNow$1.00/1 eaAll-time low
Woolworths · eachNow$1.00/1 eaAll-time low
Harris Farm · EachNow$1.69/1 ea
Coles · 3 packNow$2.17/1 ea
473 prices recorded · 287 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | each | $1.00 | $1.00/1 ea | In stock | 28 Sept | |
| Coles | 1 each | $1.00–$1.90 | $1.00/1 ea–$1.90/1 eaBest | In stock | 23 Sept | |
| Coles | 3 pack | $3.90–$6.50 | $1.30/1 ea–$2.17/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $1.69 | $1.69/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | each | $1.70 | $1.70/1 ea | In stock | 27 Sept | |
| Logan Farm | 600g | $4.75 | $0.79/100g | In stock | 26 Sept | |
| Aldi | 0.5kg | $3.99 | $0.80/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $5.50 | $1.10/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | 1kg | $5.80 | $1.16/100g | In stock | 23 Sept | |
| Regent | 60g | $1.60 | $2.67/100g | In stock | 22 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- 2

- 3

- –

- –

- –
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Standard Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.69 ($1.69/1 ea).
- What is the unit price of Standard Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.69/1 ea.
- What is the lowest price ever for Standard Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Standard Each is $1.00 at Woolworths (28 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $1.69 at Harris Farm.

