Pauls Zymil Lactose Free Low Fat Milk — 1L
As of 30 Sept 2026, Pauls Zymil Lactose Free Low Fat Milk 1L is cheapest at Woolworths at $4.10 ($4.10/1 L) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.40 at Coles (7 Sept); highest: $6.90 — currently $4.10 at Woolworths. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.24/100ml
- Average
- $0.29/100ml
- Highest
- $0.30/100ml
Woolworths · 1LNow$0.26/100mlLow
Coles · 2LNow$0.30/100mlLow
Woolworths · 2LNow$0.30/100ml
Coles · 1LNow$0.30/100ml
Woolworths · 1LNow$0.41/100ml
232 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pauls | 1L | $2.40 | $0.24/100ml | In stock | 7 Sept | |
| Pauls | 1L | $2.60 | $0.26/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Pauls | 2L | $5.95 | $0.30/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Pauls | 2L | $5.95 | $0.30/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Pauls | 1L | $3.00 | $0.30/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Pauls | 1L | $4.10 | $0.41/100ml | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
Woolworths- 1

PaulsBest
ColesZymil Low Fat Long Life Milk · 1L$2.40/1L$2.40
WoolworthsZymil Lactose Free Low Fat Long Life Milk · 1L$2.60/1L$2.60
WoolworthsZymil Lactose Free Low Fat · 2L$2.98/1L$5.95
ColesZymil Lactose Free Low Fat · 2L$2.98/1L$5.95
ColesZymil Low Fat Long Life Milk · 1L$3.00/1L$3.00
WoolworthsZymil Lactose Free Low Fat · 1L$4.10/1L$4.10
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pauls Zymil Lactose Free Low Fat Milk 1L cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $4.10 ($4.10/1 L).
- What is the unit price of Pauls Zymil Lactose Free Low Fat Milk 1L?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.41/100ml.
- What is the lowest price ever for Pauls Zymil Lactose Free Low Fat Milk 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pauls Zymil Lactose Free Low Fat Milk 1L is $2.40 at Coles (7 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $4.10 at Woolworths.


