Table & Tale Yorkshire Puddings Standard — 220g
As of 2 Oct 2026, Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g is cheapest at Coles at $5.70 ($2.59/100 g) in Australia — about 2% below the 2-retailer average of $5.83.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.70 at Coles (1 Oct); highest: $5.95 — currently $5.70 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $5.70
- Average
- $5.70
- Highest
- $5.70
At the average price
19 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Table & Tale | 220g | $5.70 | $2.59/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Table & Tale | 220g | $5.95 | $2.70/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g cheapest?
- Coles has the lowest price at $5.70 ($2.59/100 g).
- How much does Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g cost?
- Prices range from $5.70 to $5.95 across 2 Australian supermarkets. The average price is $5.83.
- What is the unit price of Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.59/100g.
- Which supermarkets sell Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g?
- Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g is available at Coles and IGA.
- What is the lowest price ever for Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Table & Tale Yorkshire Puddings Standard 220g is $5.70 at Coles (1 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $5.70 at Coles.
