Coles Date & Walnut Slices — 500g

As of 2 Oct 2026, Coles Date & Walnut Slices 500g is cheapest at Coles at $5.75 ($1.15/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.75 at Coles (2 Oct); highest: $5.75 — currently $5.75 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.75
Average
$5.75
Highest
$5.75
Lowest ever
$5.75 · Oct '26
Highest ever
$5.75 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Date & Walnut Slices · 500g

    $1.15/100g$5.75Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Date & Walnut Slices · 500g

    $1.15/100g$5.75Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Date & Walnut Slices 500g cheapest?
Coles has the lowest price at $5.75 ($1.15/100 g).
What is the unit price of Coles Date & Walnut Slices 500g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.15/100g.
What is the lowest price ever for Coles Date & Walnut Slices 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Date & Walnut Slices 500g is $5.75 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.75 at Coles.

Categories