Pilpel Taramosalata Dip — 180g

As of 2 Oct 2026, Pilpel Taramosalata Dip 180g is cheapest at Coles at $5.00 ($2.78/100 g) in Australia — about 5% below the 2-retailer average of $5.25.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.00 at Coles (2 Oct); highest: $5.50 — currently $5.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.00
Average
$5.17
Highest
$5.50
Lowest ever
$5.00 · Oct '26
Highest ever
$5.50 · Oct '26
Trend
Down 9%
3% below average

10 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pilpel

    PilpelCheapest

    Pilpel Taramosalata Dip · 180g

    $2.78/100g$5.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pilpel

    PilpelCheapest

    Pilpel Taramosalata Dip · 180g

    $2.78/100g$5.00Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Pilpel Taramosalata Dip 180g cheapest?
Coles has the lowest price at $5.00 ($2.78/100 g).
How much does Pilpel Taramosalata Dip 180g cost?
Prices range from $5.00 to $5.50 across 2 Australian supermarkets. The average price is $5.25.
What is the unit price of Pilpel Taramosalata Dip 180g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.78/100g.
Which supermarkets sell Pilpel Taramosalata Dip 180g?
Pilpel Taramosalata Dip 180g is available at Coles and Woolworths.
What is the lowest price ever for Pilpel Taramosalata Dip 180g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pilpel Taramosalata Dip 180g is $5.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.00 at Coles.

Categories