Sakata Salted Rice Puff Crisps — 70g

As of 1 Oct 2026, Sakata Salted Rice Puff Crisps 70g is cheapest at Woolworths at $1.85 ($2.64/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.85 at Woolworths (1 Oct); highest: $1.85 — currently $1.85 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.85
Average
$1.85
Highest
$1.85
Lowest ever
$1.85 · Oct '26
Highest ever
$1.85 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sakata

    SakataCheapest

    Sakata Salted Rice Puff Crisps · 70g

    $2.64/100g$1.85Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sakata

    SakataCheapest

    Sakata Salted Rice Puff Crisps · 70g

    $2.64/100g$1.85Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Sakata

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sakata Salted Rice Puff Crisps 70g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $1.85 ($2.64/100 g).
What is the unit price of Sakata Salted Rice Puff Crisps 70g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $2.64/100g.
What is the lowest price ever for Sakata Salted Rice Puff Crisps 70g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sakata Salted Rice Puff Crisps 70g is $1.85 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.85 at Woolworths.

Categories