Allie's Watermelon Juice — 300ml

As of 1 Oct 2026, Allie's Watermelon Juice 300ml is cheapest at IGA at $6.50 ($2.17/100 ml) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

No price history yet

We log the price each time we check — the graph fills in here once a price changes, so check back soon.

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Allie's

    Allie'sCheapest

    Allie's Watermelon Juice · 300ml

    $2.17/100ml$6.50IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Allie's

    Allie'sCheapest

    Allie's Watermelon Juice · 300ml

    $2.17/100ml$6.50IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Allie's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Allie's Watermelon Juice 300ml cheapest?
IGA has the lowest price at $6.50 ($2.17/100 ml).
What is the unit price of Allie's Watermelon Juice 300ml?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $2.17/100ml.